Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

Ekumeniczne Jasełka w Przedszkolu

Jasełka bożonarodzeniowe odbywają się w przedszkolu w Słupach co roku. Są jedną z najważniejszych uroczystości. Wymagają dużo pracy ze strony aktorów, ale także przygotowania dekoracji i strojów dla nich.

W tym roku nauczycielki postanowiły do inscenizacji zaangażować rodziców. Pomysł się spodobał, ogłoszenie o przedstawieniu zostało napisane, ale zgłosiły się tylko trzy osoby. Ról do obsadzenia zaś było trzynaście! Z pomocą przyszły jednak przedszkolaki, które zaczęły namawiać swoich rodziców, dziadków, aby ci wystąpili w przedszkolnym przedstawieniu. I udało się!

Zebrała się grupa chętnych, choć początkowo nieco nieśmiałych, rodziców. W miarę upływu czasu i kolejnych prób rodzice odkrywali swoje talenty aktorskie i wokalne. Dzielili się pomysłami na choreografię, dekoracje, przydział rekwizytów. Podrzucali coraz to nowe pomysły, które udoskonalały całość przedstawienia. Samodzielnie zorganizowali stroje dla wszystkich aktorów.

Ogromne zaangażowanie rodziców spowodowało, że inscenizacja wypadła znakomicie. Trzynaście dorosłych osób, które odegrały role: Maryi, Józefa, Pasterzy, Królów i Aniołów oraz ponad czterdziestu przedszkolaków, które na tą chwilę przemieniły się w chór anielski spowodowało, że publiczność została oczarowana występem. Oprócz pięknej aktorskiej gry rodziców, do sukcesu nie mniej przyczyniły się dzieci, które pięknie wyśpiewały kilka kolęd.

Sukces Jasełek ma kilka wymiarów. Jednym z nich jest ekumenizm, gdyż na scenie o rodzącym się w Betlejem Dzieciątku, mówiły osoby należące do różnych Kościołów. Drugim jest niewątpliwie pomysł, tym razem rodziców, żeby Jasełka nie były ostatnią inscenizacją w wykonaniu rodziców przedszkolaków.

Cieszymy się, że grudniowe przedstawienie okazało się takim sukcesem. Zapisze się ono na pewno trwale w pamięci wszystkich
przedszkolaków.

Joanna Kleina
Relacja 2013-02-23, 15:35 | autor: Klaudia Godlewska
Przedszkolowo.pl logo