ROK DLA NIEPODLEGŁEJ

Hasło roku szkolnego 2017/2018 oraz 2018/2019 ogłoszone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Z tej okazji przedszkolaki brały udział w następujących wydarzeniach:

ROK SZKOLNY 2017/2018

1. Zajęcia edukacyjne z okazji Dnia Niepodległości (XI 2017)
2. Spacer po Olsztyńskiej Starówce i
zwiedzanie zabytków (XI 2017)
3. Z okazji Dnia Ziemi przedszkolaki wybrały się oczyścić pobliski las (19.04.18)
4. Udział w apelu zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Słupach z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3. Maja.
5. W ciągu całego roku przedszkolaki poznają twórczość literacką polskich autorów. Z tej okazji został zorganizowane następujące przedsięwzięcia:
- "Witajcie w naszej bajce"- bal postaci z utworów J. Brzechwy;
- Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski "Dla każdego coś śmiesznego" - utwory Wandy Chotomskiej;
- Czytanie książki "Detektyw Pozytywka" G. Kasdepkę przez uczniów klasy IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Słupach;

ROK SZKOLNY 2018/2019

1. Udział w międzynarodowym projekcie "Piękna Nasza Polska Cała".
2. Zorganizowanie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców "Moja biało-czerwona".
3. Przygotowanie gazetki patriotycznej.
4. Udział w biciu rekordu śpiewania Hymnu Polskiego, "Rekord dla Niepodległej".
5. Udział w spektaklu teatralnym "Kto ty jesteś, Polak mały".
6. Udział w uroczystym apelu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, współorganizowanym z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Słupach.
7. Udział w warsztatach w Muzeum Warmii i Mazur "Lekcja z Mikołajem Kopernikiem".